Przejdź do treści

O MNIE

Cześć.

Jestem pasjonatem i innowatorem technologii w obszarze telekomunikacji mobilnej i IT, związanych z cyfrową telekomunikacją mobilną od początku jej rozwoju w Polsce.

Nazywam Się Andrzej Miłkowski. Od 1996 roku związany jestem z działalnością telekomunikacyjną, a dokładnie telekomunikacją mobilną.

Dziesięć lat doświadczenia jako kierownik w firmie ERA SP. z o.o., pozwoliło mi nauczyć się podstaw zarządzania zespołem. Oprócz zarządzania ludźmi nauczyłem się też zarządzania dostawcami. To drugie, czyli prowadzenie projektów, kontraktów i umów oraz negocjowanie cen i warunków tych umów to istne pole bitwy. W biznesowym ABC w dziedzinie telekomunikacyjnych systemów komórkowych można powiedzieć, że zdobyłem “czarny pas”.

W Erze pracowałem praktycznie od początku, tworząc wraz z kolegami z Niemiec (T-Mobile) pierwsza cyfrową sieć komórkową GSM w Polsce.

Na początku 2006 roku przeniosłem się do innej firmy do P4, na stanowisko Dyrektora ds. Planowania Sieci i Rozwoju Usług. Tam też zaczynałem do początku istnienia firmy. Zaledwie po roku firma stała się dostawcą usług komórkowych PLAY, dziś jest liderem w Polsce.

Praca w PLAY, firmie, która była chalenge’erem na każdym kroku i w każdej kategorii, pokazała mi jak prowadzić firmę, która może stać się “od zera do bohatera”.

Przez 13 lat ciekawej i wymagającej pracy jako Dyrektor, zdobyłem ogromne doświadczenie. Chciałbym się podzielić z innymi, dlatego zapraszam do słuchania mojego podcastu i czytania wpisów na blogu. 

Oprócz doświadczenia w zarządzaniu ludźmi nabrałem ogromnej wiedzy w zarządzaniu dostawcami z różnych krajów. Chiny, Ameryka, Izrael, Niemcy, Irlandia, Francji, to tylko niektórej kraje pochodzenia moich dostawców.

Umiem odróżnić dobrego, rzetelnego i nowoczesnego dostawcę od ciężkiej, korporacji, co prawda z dobrym brandem ale słabą reaktywnością. Moje obserwacje w tej materii owocują dziś współpracą z różnymi start-upami, które dopiero poznają świat telekomunikacji.  

Zapraszam do czytania moich wpisów na blogu oraz słuchania podcastów.

Andrzej Miłkowski

“Prosto i bezpośrednio o telekomunikacji”